Advent v Norimbergu

od

S návštevou BAMBERGU a kúpaním v AMBERGU

Typ zájazdu: Adventné a novoročné zájazdy
Krajina: Nemecko
Doprava: Autobus
Program:
  1. V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy cez Rakúsko do Nemecka. Prvá zastávka bude v starobylom meste BAMBERG s nádhernými hrázdenými domami, úzkymi uličkami. Unikátny je rad domčekov na nábreží, ktorým sa hovorí Malé Benátky. Pozrieme si Starú radnicu na moste uprostred rieky, románsko-gotický Cisársky dóm, katedrálu s povestným bamberským jazdcom. Odchod na ubytovanie. 
  2. Navštívime hlavné adventné mesto celého Nemecka - NORIMBERG. Prezrieme si trhovisko starých remesiel u Kráľovskej brány, kostol sv. Vavrinca s rezbárskym dielom Vita Stvosa, staré mosty cez rieku Pegnitz, hrad, námestie, dom Albrechta Dürera. Každý rok mesto ožíva úžasnou predvianočnou atmosférou preslávených adventných trhov. Všetko sa odohráva na námestí Hauptmarkt s nezameniteľnou scenériou vysvieteného mesta. Námestiu dominuje mestečko drevených stánkov ponúkajúcich tie najlepšie vianočné pochúťky - voňavé Norimberské perníky, vynikajúce klobásy, varené víno na zahriatie. K dispozícii je bohatý výber originálnych vianočných darčekov. Dominantou námestia sú betlehemské jasličky a ak budeme mať šťastie, stretneme tiež čertov s Mikulášom a krásneho norimberského anjela. Ubytovanie.
  3. Návšteva AMBERGU, ktorý je známy svojimi Kurfirtskými kúpeľmi - akvaparkom. Špeciálna strecha kúpeľov je vyrobená zo špeciálnej fólie, ktorá prepúšťa 90% slnečných lúčov a tak aj v krytom priestore sa môžete opaľovať. K dispozícii je jedinečný komplex rôznych  bazénov a vodných atrakcií. Najdete tu 82 m dlhú šmýkačku, zaujímavé Niagarské vodopády, divoký vodný kanál, zábavnú jaskyňu s umelým vlnobitím plným rytmickej hudby. K dispozícii sú ďalej parné kúpele, teplovodné žriedla, jaskynné akvárium alebo hlboké tône s príjemnými vodnými masážnymi pramienkami. Ak  niekto odolá týmto vodným lákadlám, môže navštíviť mesto Amberg. Najznámejším symbolom mesta sú „mestské okuliare“ - klenutý most cez riečku Vils, ďalej dvojitý pás pôvodných mestských hradieb s vežami a bránami, gotická radnica s renesančnou nadstavbou a ďalšie historické budovy. Neskoro popoludní návrat späť. Príchod v neskorých nočných hodinách.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 2x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 2x raňajky, prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

V cene nie je zarátané

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 6 EUR/pobyt,  vstupenky  do kúpeľov Amberg   6,30 EUR (3 hodinový vstup)

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 45 EUR

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr dva týždne pred uskutočnením zájazdu. 

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: