Bad Ischl, St. Wolfgang

od

Typ zájazdu: Adventné a novoročné zájazdy
Krajina: Rakúsko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod  o 7.00 hod z Bratislavy diaľnicou popri Viedni do BAD ISCHLU.  Kúpeľné mesto, mesto tradícií a moderny, ktoré bolo za panovania cisára Františka Jozefa centrom kultúrneho a spoločenského života. V strede mesta navštívime farský kostol z 18. storočia, prejdeme sa po hlavnej mestskej triede Esplanade. Je tu tiež  vila hudobného skladateľa Franza Lehára. U rieky Ischl stojí cisárska vila Františka Jozefa  I. a Sisi.  Navštívime adventné trhy. Večer odchod na ubytovanie, nocľah.
  2. Pri najkrajšom jazera Rakúska Wolfgangsee nájdete tri pôvabné mestečká St. Wolfgang, Strobl a St. Gilgen, ktoré sa v čase Adventu premenia v rozprávkový svet Vianoc a patria k hlavným rakúskym adventným magnetom. Medzi mestečkami v dobe adventu jazdí flotila lodí, ktoré sa stretávajú u 19 m vysokej svietiacej lucerne v strede jazera.  Adventné trhy v ST. WOLFGANGU so slávnym kostolom a roztomilými uličkami, v mozartovskom ST. GILGENE a STROBLI s výstavou betlehemov a živých jasličiek vytvárajú romantickú idylku priamo na  brehoch jazera. Romantické duše poteší výjazd zubačkou Schafbergbahn na výhliadku Dorneralpe, kde si môžete vychutnať hrnček horúceho punču a neopakovateľný výhľad na jazero Wolfgangsee. Po zotmení sa každé mestečko rozžiari jedným z vianočných symbolov ako sú kométy, lucerny a adventné vence. Návrat do Bratislavy vo večerných hodinách.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, služby sprievodcu, prehliadky podľa programu bez vstupov, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zarátané

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 4 EUR/pobyt,  adventná plavba po jazere 8 EUR, zubačka 12 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 20 EUR

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 50 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: