Českosaské Švajčiarsko

od

Typ zájazdu: Predĺžené víkendy
Krajina: Česká republika
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách. Tranzit cez Českú republiku. Presun do JETŘICHOVIC, ktorá predstavuje jednu z najpôvabnejších dediniek s mnohými typickými zrubovými  a hrázdenými domami. Romantické miesto s torzom múrov Dolského mlyna leží na sútoku rieky Kamenice a Jetřichovické Bělej. Do povedomia sa dostal v súvislosti s českou rozprávkou Pyšná princezná. Je voľne prístupný a v každom ročnom období má svoj neopakovateľný pôvab. Pešia prechádzka oblasťou Jetřichovických skál po náučnom chodníku na Máriinu a Vilemininu vyhliadku. Presun do KAMENICKĚHO ŠENOVA s unikátnym výtvorom tzv. známymi čadičovými orgánmi na Panskej skale. Obdivuhodné sú krásne výhľady do okolia. Ubytovanie, nocľah.

  2. Raňajky. Pokračovanie do HŘENSKA, ležiaceho v samom srdci národného parku České Švajčiarsko. Výlet loďkou po malebnej riečke KAMENICE s nádhernou prírodou všade naokolo. Edmundova tiesňava a Divoká tiesňava sú jednou z najväčších atrakcií národného parku. Cestou Vám bude prievozník rozprávať o histórii tiesňav, vypočujete si miestne historky a popíše Vám okolité skalné útvary. Možnosť krátkej turistiky za fascinujúcou PRAVČICKOU BRÁNOU,  ktorá je svojimi rozmermi (výškou otvoru 16 m, rozpätie oblúka pri dne je 26,5 m a šírkou mosta 8 m) najväčším prírodným skalným mostom v Európe. Právom je označovaná za perlu tejto atraktívnej oblasti. Neodmysliteľnou súčasťou Pravčickej brány je výletný kaštieľ Sokolie hniezdo. Dnes tu nájdete štýlovú dobovú reštauráciu s pôvodnými maľbami a obložením stien, múzeum Národného parku České Švajčiarsko a informačné centrum. Dĺžka trasy je 16 km. Nocľah.

  3. Raňajky. Výlet z obce Kyjov územím skál do KYJOVSKÉHO ÚDOLIA, ktoré je jedným z najnavštevovanejších kútov Českého Švajčiarska. Charakteristické je kaňonmi lemovanými skalnými stenami. Pokračovanie na zrúcaninu hradu Kyjov, ktorého účel dodnes nie je jasný. Pomerne rozsiahly hrad stál na pieskovcovom ostrohu vypínajúcim sa na ľavom brehu rieky Křinice. Z tejto strany ho chránili skalné steny. Pokračovanie malebným údolím riečky Křinice cez Vlčí potok na Dietrichov kameň. Pozdĺž Vlčieho potoka a ľadopádu Vlčí Stěnka vedie cesta až k obci Brtníky. Dĺžka trasy je cca 13 km. Nocľah.

  4. Raňajky. Príchod na Labskú Stráň, prechádzka na vyhliadku Belvedér s výhľadom na mohutný kaňon rieky Labe. Zastávka v DĚČÍNÉ  - prehliadka zámku Děčín, ktorý je situovaný na skalnatom ostrohu na sútoky rieky Labe s Ploučnicí. Je tu zachované množstvo pôvodného vybavenia, k najzaujímavejším patrí Modrá sála s nástennými maľbami a Vežový kabinet s úchvatným výhľadom. Súčasťou prehliadky je aj zámocká koniareň. Upútajú tiež priľahlé terasovité Ružové záhrady so salou terrenou zo 17. storočia s freskami od talianskeho maliara Braggalia. V popoludňajších hodinách odchod na Slovensko. Tranzit cez Českú republiku, návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

V cene je zarátané

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

V cene nie je zarátané

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia typ A1 v cene 10 EUR/pobyt alebo typ A1 Pandemic v cene 16 EUR/pobyt, orientačné vstupné - Edmundova tiesňava 80 Kč/1 jazda, Divoká tiesňava 60 Kč/1 jazda, vstup do areálu Pravčické brány 75 Kč, zámok Děčín jeden prehliadkový okruh 100 Kč, dva okruhy 170 Kč, veľký okruh 260 Kč, ružová záhrada 20 Kč

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 75 EUR

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: