Array

Krušné Hory

od

Typ zájazdu: Predĺžené víkendy
Krajina: Česká republika
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy v skorých raných hodinách do Českej republiky. Príchod do mestečka BOŽÍ DAR - najvyššie položené mesto v strednej Európe, srdce Krušných hôr, centrum letnej i zimnej turistiky. Od roku 1994 funguje na Božím Daru Ježiškova pošta. Nachádza tu vlastivedné múzeum so zbierkou všetkých pečiatok, ktoré boli v Ježiškovej pošte použité. Božídarské rašelinisko - prírodná rezervácia s náučným chodníkom s dĺžkou 3,2 km a dvanástich zastávkami s typickou rašeliniskovou flórou. Prevažná časť chodníka vedie po povalových chodníkoch, ktoré zaisťujú bezpečnosť turistov, rašeliniska a vzácnych druhov živočíchov a rastlín, ktoré sa v ňom nachádzajú. Ježiškova cesta - zábavný náučný chodník - okruh s dĺžkou 5,6 km alebo 12,9 km nadväzujúci na náučný chodník.
  2. Celodenný výlet na nemeckú stranu Krušných hôr. V mestečku OBERWIESENTHAL začína hodinová cesta historickým vláčikom ťahaným parnou lokomotívou cez krušnohorskú krajinu, ktorá končí v obci Cranzahl. Pokračovanie na rodinný a zážitkový stredoveký hrad SCHARFENSTEIN, považovaný za jedno z najstarších panských sídiel v Sasku. Vďaka tzv. Martinovej zbierke vlastní hrad jedinečný poklad tradičných objektov ľudového umenia a hračiek. Malebné mestečko baníkov a rezbárov SEIFFEN, ktoré je preslávené tradičnou výrobou drevených hračiek a vianočných dekorácií. Na jeho okraji stojí skanzen so 14 domčekmi od polovice 19. storočia do začiatku 20. storočia. Expozícia je hlavne zameraná na spracovanie dreva a výrobu tradičných drevených hračiek. Na unikátnom zvislom sústruhu z roku 1760 poháňaného vodnou energiou je predvádzaná ukážka sústruženia obručami, z ktorých sa potom rezali jednotlivé figúrky. Prehliadka hračkárskej dielne. Návšteva  Múzea hračiek a dekorácií. Návrat na ubytovanie.
  3. Bývalé kráľovské horné mesto HORNÁ BLATNÁ s neskorogotickým kostolom sv. Vavrinca a Múzeom cínu. Od neho vedie stredne náročný turistický náučný chodník Vlčie jamy (cca 5 km) so siedmimi zastávkami až na Blatenský vrch s rozhľadňou s pôsobivým výhľadom na saskú stranu hôr a ku Klínovcu. ABERTAMY, bývalé horné mesto v minulosti známe svojou tradíciou vo výrobe rukavíc – v priestoroch Mestského úradu sa nachádza Rukavičkárska expozícia. V Abertamoch sa nachádza jeden z piatich kostolov v Česku, ktoré sú zasvätené štrnástim svätým pomocníkom. Pokračovanie do mesta JÁCHYMOV, odkiaľ je možné vyviesť sa lanovkou na najvyšší vrchol Krušných hôr a obľúbený turistický cieľ s kamennou rozhľadňou - vrch Klínovec (1 244 m n. m.). 
  4. Po raňajkách pokračovanie do obce MĚDĚNEC - prechádzka na vrch Mědník, ktorý sa objavuje v úvodnej znelke seriálu o majorovi Zemanovi a je pretkaný štôlňami po ťažbe železnej rudy – nachádza sa tu je tu na 70 väčších i menších štôlní a jám z 15. až 19. storočia (pamiatka UNESCO). Na vrchole je postavená Kaplnka Nepoškvrneného počatia Panny Márie. Návšteva gotického hradu a barokového zámku BEČOV NAD TEPLOU s unikátnou pamiatkou európskeho významu - vzácny relikviár sv. Maura, ktorý je spolu s korunovačnými klenotmi najcennejšiou zlatníckou pamiatkou krajiny. Hrad Bečov sa radí medzi jeden z najzachovalejších slovenských hradov.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu 

V cene nie je zarátané

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia typ A1 v cene 10 EUR/pobyt alebo typ A1 Pandemic v cene 16 EUR/pobyt, orientačné vstupné – rozhľadňa Blatenský vrch – dobrovoľné vstupné, Rukavičkárska expozícia v Abertamoch – dobrovoľné vstupné, lanovka Jáchymov -  Klinovec 250 Kč, Rozhľadňa Klinovec 25 Kč, Oberwiesenthal – jazda parným vláčikom 7,80 EUR, hrad Scharfenstein 6 EUR, Seiffen: skanzen 6 EUR, Múzeum hračiek 7 EUR, hrad a zámok Bečov nad Teplou – relikviár sv. Maura 160 Kč, zámocké interiéry 100 Kč, kombinovaný lístok 210 Kč

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 75 EUR

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: