Najkrajšie miesta Toskánska

od

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Taliansko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy vo večerných hodinách. Transfer cez Rakúsko do Talianska.
  2. V ranných hodinách príchod k FLORENCII – presun vlakom do centra mesta, prechádzka mestom - námestie Piazza Signoria s palácom Palazzo Vecchio dnešnou radnicou, námestie Piazza Duomo s klenotmi mesta - katedrálou Santa Maria del Fiore s renesančnou kupolou od Brunelleschiho, ktorá je 4. najväčšou katedrálou na svete a zvonicou od Giotta. Baptistérium s unikátnymi mozaikami na strope a vstupnými zlatými dverami, galéria Uffizi s bohatými zbierkami Botticelliho, Leonarda da Vinci, Michelangela, Raffaela a ďalších, kostol Santa Croce so známymi kostolnými freskami. Most Ponte Vecchio – najstarší a najužší most ponad rieku Arno, Michelangelovo námestie s výhľadom na celé historické centrum, Palazzo Pitti postavený podľa návrhov Brunelleschiho so zbierkami rodiny Medici. V podvečerných hodinách presun na ubytovanie, nocľah.
  3. Po raňajkách presun do historickej SIENY – jedného z najmalebnejších talianskych miest, prehliadka mesta: Palazzo Publico, veža Torre del Mangia, námestie Piazza del Campo, ktoré je každoročne miestom konania známych závodov Palio. Následne presun do mestečka VOLTERRA, ktoré bolo kedysi centrom etruskej civilizácie a známym sa stalo aj vďaka ťažbe a spracovaniu alabastra. Prehliadka námestia so stredovekými palácmi a Dómu Santa Maria Assunta. Po prehliadky Volterry presun do malého mestečka SAN GIMIGNANO, ktoré je postavené na kopci na mieste bývalého etruského osídlenia. Po návšteve tohto malebného mestečka presun na ochutnávku známeho vína Chianty. Vo večerných hodinách presun na hotel, nocľah.
  4. Po raňajkách presun do mesta PISA, ktoré sa spája neodmysliteľne so šikmou vežou, Námestím zázrakov a s dómom a baptistériom. Prehliadka mesta, výstup na Šikmú vežu. V poobedných hodinách indviduálne voľno, možnosť presunúť sa vlakom do neďalekého mesta LUCCA, rodiska G. Pucciniho, mesta románskych kostolov a skrytých záhrad. V podvečerných hodinách odchod z mesta Pisa, tranzit na Slovensko.
  5. Návrat do Bratislavy v doobedňajších hodinách.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 2x ubytovanie s raňajkami, sprievodca zájazdu, prehliadky podľa programu, povinné zákonné poistenie CK

V cene nie je zarátané

komplexné cestovné poistenie 10 EUR/pobyt, vstupy v rámci prehliadok - orientačné vstupné: Florencia - Bazilika St. Croce 8 EUR, galéria Uffizi 16,50 EUR, kumulatívny vstup Baptistérium, Bazilika S. M. Del Fiore, Kupola, Zvonica, Dómske múzeum 15 EUR, vlak Sesto Fiorentino – Florencia a späť 3 EUR / Pisa - Šikmá veža 18 EUR, Dóm 2 EUR, Baptistérium 5 EUR / Lucca - Dóm 4 EUR / San Gimignano - Dóm 4 EUR, ochutnávka 13-15 EUR, pobytová taxa cca. 2 Eur/ osoba/ noc

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 70 EUR/pobyt

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: