Nórske fjordy a škandinávske metropoly

od

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Švédsko
Nórsko
Dánsko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Prahy v popoludňajších hodinách. 
  2. Prehliadka druhého najväčšieho mesta Švédska GOTEBORGU. Nocľah.
  3. OSLO - vzdušná a zelená metropola Nórska s množstvom kultúrnych pamiatok a známych múzeí. Prejazd do "srdca" Nórska - údolia GUDBRANDSDALEN. Nocľah.
  4. Prejazd divokým údolím ROMSDALEN, ktoré lemujú strmé vrcholy. Zastávka u povestnej previslej horolezeckej steny Trollov - TROLLTINDAN. Výjazd cestou Trollov - TROLLSTIGVEIEN. Mesto ALESUND, ktoré je nazývané klenotnicou secesného umenia a je prekrásne položené na brehu a ostrovčekoch Atlantického oceánu. Vyhliadková jazda pozdĺž ROMSDALSFJORDU a STORFJORDU. Nocľah.
  5. Vyhliadková jazda malebným údolím OTTADALEN. Výjazd na vyhliadku DALSNIBBA (1486 m) s úchvatnými pohľadmi na fjordy. Najkrajší fjord GEIRANGER (UNESCO), ktorého strmé steny sú skrášlené desiatkami nádherných vodopádov. LOM - mestečko s rázovitým dreveným kostolíkom a ďalšou zaujímavou architektúrou. Nocľah.
  6. Prejazd údolím riečky SJOA, ktorá je známa raftovými zjazdmi. Najväčšie nórske pohorie JOTUNHEIMEN (Domov obrov) - výlet na   vyhliadku BESSEGGEN nad jazerom Gjende (panoramatické výhľady na mohutné a zasnežené vrcholy). Pre slabších turistov možnosť prechádzky okolo jazera. Mestečko VAGAMO - krásna ukážka starej nórskej drevenej architektúry. Nocľah.
  7. Prejazd do Švédska. Zastávka v mestečku LILLEHAMMER - turistické a športové centrum, dejisko zimných olympijských hier, svetoznámy skanzen. Nocľah.
  8. STOCKHOLM - prekrásna švédska metropola, nazývaná aj Benátky severu. Prehliadka: radnica s vyhliadkovou vežou, kráľovský palác, malebné staré mesto na ostrove, unikátne múzeum lode Vasa. Nočný prejazd.
  9. Prehliadka KODANE - kráľovský palác Amalienborg, dánsky parlament Christianborg, veľkolepá mestská radnica, možnosť okružnej plavby prístavom. Dánsko nemôžete opustiť bez fotografie Malej morskej víly, symbolom Kodane. Nočný prejazd.
  10. Príchod do Prahy v ranných hodinách.
V cene je zarátané

autokarová doprava, preprava trajektami, 6 x ubytovanie (2x vo Švédsku, 4x v 4-5 lôžkových chatkách v Nórsku s možnosťou varenia) , prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z., poistenie liečebných nákladov a storna

 

V cene nie je zarátané

Nepovinné príplatky:

Príplatok za dvojlôžkovú chatku v Nórsku: 50 EUR / osoba / 4 noci  (skromnejšia než 4-lôžková)

vstupné počas prehliadok

Poznámka

Odchod z Prahy, v prípade väčšieho počtu osôb možnosť odchodu aj z Bratislavy.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: