Array

Perly Jeseníkov

od

OLOMOUC – VELKÉ LOSINY – DLOUHÉ STRÁNĚ – ŠUMPERK – PRADĚD – KARLOVA STUDÁNKA – REJVÍZ – BOUZOV - LITOVEL

Typ zájazdu: Predĺžené víkendy
Krajina: Česká republika
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy v skorých ranných hodinách. Príchod do univerzitného mesta OLOMOUC s nádhernými pamiatkami - prehliadka námestia zapísaného v zozname UNESCO, kostol sv. Mórica, Olomoucký hrad, katedrála sv. Václava, barokový stĺp Najsvätejšej trojice, renesančná radnica s orlojom či súbor šiestich barokových fontán. Presun do baziliky Navštívenia Panny Márie na najobľúbenejšom výletnom a pútnickom mieste v okolí SVATOM KOPEČKU spolu s areálom kláštora. V súčasnosti je Svatý Kopeček cieľom obdivovateľov barokovej krásy, mnohých pútnikov a tiež srdcom farnosti, kde sa odohrávajú tie najcennejšie tajomstvá viery. Od roku 1956 sa v priľahlých zmiešaných lesoch na ploche viac ako 40 hektárov rozkladá Zoologická záhrada Olomouc. Podľa časových možností návšteva zoologickej záhrady. Pokračovanie na ubytovanie, nocľah.
  2. Po raňajkách presun do obce VELKÉ LOSINY - prehliadka nádherného renesančného zámku s arkádovým nádvorím a vežou s priľahlým parkom. Následne možnosť jazdy turistickým vláčikom a návšteva Múzea papiera a ručného papiera – jediného svojho druhu v ČR. Ten sa tu vyrába tradičným manufaktúrnym spôsobom už cez 400 rokov. História obce sa spája aj s obeťami niekdajších čarodejníckych procesov. Návšteva Ski areálu Kouty - vyvezieme sa lanovkou a potom prejdeme pešo resp. minibusom k prečerpávacej vodnej elektrárni DLOUHÉ STRÁNĚ, ktorá je najvýkonnejšou vodnou elektrárňou v Čechách. Disponuje dvomi nádržami – hornou a dolnou a dnes patrí k najväčším divom Českej republiky. V podvečer presun do mesta ŠUMPERK, ktorému dominujú dominikánsky kláštor s barokovým kostolom Zvestovania Panny Márie, zvyšky hradieb, Vlastivedné múzeum a Geschaderov dom s čarodejníckou expozíciou. Večerná prechádzka centrom mesta s možnosťou posedenia v reštaurácii či kaviarni. Nocľah.
  3. Raňajky. Najvyšší bod Hrubého Jeseníku a Moravy PRADĚD s nezabudnuteľnými výhľadmi do okolia. Na jeho vrchole sa nachádza rozhľadňa. Vrchol a jeho široké okolie je vyhlásené národnou prírodnou rezerváciou s medzinárodným významom. Pešia turistika z Ovčárny na Praděd (2,5 km), potom k chate Barborka (2,5 km) a potom odporúčaný vzostup Bielou Opavou (5,5 km) do KARLOVEJ STUDÁNKY. Alternatíva: Menej zdatní turisti sa po vzostupe z Pradědu môžu (bez sprievodcu) do Karlovej Studánky odviesť autobusom, kde počkajú na turistov vracajúcich sa po náučnom chodníku Bílá Opava a medzitým majú individuálne voľno. Prehliadka pôvabného kúpeľného mestečka ako z rozprávky. Charakteristickým prvkom miestnych domov sú znaky podhorského dreveného staviteľstva. Zastavíme sa aj pri známej budove z televíznej obrazovky - Slezský dům, ktorý preslávila česká komédia storočia "S tebou mě baví svět", kedy Pavel Nový uteká z izby svojej ženy balkónom pred jej kamarátkami. A tiež v ňom pri svojich liečebných pobytoch býval český prezident Václav Havel. Zvyšok dňa strávime v REJVÍZE – horská obec s prírodnou rezerváciou, dôležitá pramenná oblasť, rašelinná vegetácia a náučná cesta k Mechovému jazierku. Nocľah.
  4. Raňajky. Romantický hrad BOUZOV, ktorý je jedným z najnavštevovanejších hradov v krajine a vyhľadávaným miestom filmárov. Na hrade sa natáčal napríklad nemecký film Napola, ďalej rozprávka O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Princezna Fantaghiro alebo pokračovanie seriálu Arabela. Prehliadka vás zavedie do luxusne vybavených interiérov vrátane rytierskej sály a stĺpovej siene, jedálne a reprezentačných izieb veľmajstra, kaplnky, zbrojnice a loveckej siene. Za pekného počasia možnosť vystúpiť až na najvyššiu vežu. Návšteva bývalého kráľovského mesta LITOVEL - jednou z najvýznamnejších pamiatok je Svätojánsky most - tretí najstarší kamenný most v Českej republike, pozoruhodná je tiež vyhliadková veža litovelskej radnice, zvyšky mestských hradieb, kaplnka sv. Jiřího (po hradbách najstaršia zachovaná stavebná pamiatka v meste), morový stĺp na námestí, kostoly sv. Marka a sv. Filipa a Jakuba. Prehliadka miestneho pivovaru spojená s malou ochutnávkou piva. Odchod na Slovensko a príchod vo večerných hodinách.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu 

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 8 EUR/osoba/celý pobyt, orientačné vstupné – Olomouc: Arcidiecézne múzeum 100 Kč, Múzeum umenia Olomouc 100 Kč, Zoo Olomouc 140 Kč, Zámok Veľké Losiny 220 Kč, Múzeum papiera 130 Kč, okruh turistickým vláčikom 80 Kč, autobusová kyvadlová doprava na Ovčárnu 22 Kč/1 smer, hrad Bouzov 200 – 230 Kč, prehliadka pivovaru Litovel s malou ochutnávkou 150 Kč

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 75 EUR

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: