Skalica a južná Morava

od

S PLAVBOU PO BAŤOVOM KANÁLE

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Slovensko
Česká republika
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy v ranných hodinách, príchod do mesta SKALICA, v ktorom sú dodnes zachované mestské hradby a stredoveká uličná architektúra. K najnavštevovanejším pamiatkam mesta patrí románska Rotunda svätého Juraja. Preslávená je najmä gastronomická špecialita Skalický trdelník, ktorý sa v meste vyrába už od 18. storočia a v súčasnosti sa pýši ochrannou známkou EÚ. Dva kilometre od centra mesta na nachádza prístav BAŤOV KANÁL.  Dobrodružná a náučná plavba  v sprievode lodivoda, ktorá Vás oboznámi s históriou Baťovho kanála. Počas 40-minutovej plavby z prístavu Skalica sa budete plaviť po hraničnom toku Baťovho kanála do prístavu Sudoměřice, kde sa nachádza unikátne technické zariadenie Výklopník. Prehliadka VALTÍC - prehliadka zámku, priľahlého parku, radnice a kostola Nanebovzatia Panny Márie. Možnosť navštíviť niektorú z miestnych vinoték alebo „vinné sklepy“, kde Vám radi porozprávajú o technike výroby miestneho vína. Odchod na ubytovanie, nocľah.

  2. Po raňajkách prehliadka MIKULOVA a pešia prehliadka najznámejších historických pamiatok v centre mesta: Sgrafitový dom U rytierov, Kašna, súsošie Najsvätejšej trojice, Dietrichsteinská hrobka, židovská štvrť. Možnosť návštevy jaskyne Na Turoldu a Svatého kopečku, na ktorom stojí baroková kaplnka sv. Sebastiána, zvonica a Boží hrob. Návšteva krásneho mikulovského zámku s regionálnym múzeom, v ktorom sa nachádza stála vinárska expozícia. Presun do LEDNÍC. Návšteva zámku, priľahlých záhrad s množstvom exotických rastlín, veľkého skleníka z polovice 19. storočia, morského akvária Malawi, ako aj lednického minaretu. Minaret je najstaršou dochovanou rozhľadňou na území Česka a zároveň najvyššou stavbou tohto typu v neislamskej krajine. Vďaka svojej 60 metrovej výške umožňuje vidieť malebný park lednického zámku z vtáčej perspektívy. Vo večerných hodinách odchod na Slovensko.

V cene je zarátané

autobusová doprava, 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu 

V cene nie je zarátané

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 4 EUR/pobyt, orientačné vstupné – zámok Valtice – hlavný reprezentačný okruh 200 Kč, kniežací byt – apartmán Františka I. z Liechtensteinu 120 Kč, výstava kostýmov z filmu Mária Terézia II. 70 Kč, zámok Mikulov 180 Kč, Dietrichsteinská hrobka 70 Kč, zámok Lednice – reprezentačné sály 210 Kč, súkromné apartmány 190 Kč, detské izby a múzeum bábok 190 Kč, plavba po Baťovom kanále na trase Skalica – Sudoměřice – Skalica 6 EUR

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 25 EUR

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 50 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: