Toulouse

od

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Francúzsko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislava v skorých ranných hodinách. Tranzitné ubytovanie a nocľah.
  2. Po raňajkách pokračovanie v ceste a príchod do neobjavenej perly juhu Francúzska mesta TOULOUSE  -  prehliadka historického centra plného úzkych uličiek, kanálov a parkov. Kapitolské námestie s historickou budovou radnice a hlavnou atrakciou mesta Bazilikou svätého Saturnina postavenou z tradičnej ružovej tehly. Možnosť plavby po rieke Garonne alebo kanálom Du Midi. Ubytovanie a nocľah.
  3. Po raňajkách celodenná návšteva tovární AIRBUS, kde sa nachádza ústredie a výrobná linka lietadiel. Prehliadka montážnej haly lietadla Airbus A380. Návšteva leteckého múzea AEROSCOPIA, ktoré disponuje unikátnou zbierkou lietadiel. Nachádzajú sa tu zábavné a interaktívne zóny, výstava legendárnych lietadiel všetkých čias (Concorde, Caravelle, Super Guppy, A300B…), ale aj nástenná maľba dlhá 58 metrov, ktorá sleduje históriu aeronautiky. Nocľah.
  4. Po raňajkách návšteva najlepšieho vesmírneho mesta na svete Cité de l´Espace, ktoré sa nachádza na predmestí Toulouse. Priľahlé záhrady sú domovom replík kozmických lodí a gigantického ďalekohľadu. Medzi najvzácnejšie exempláre patria modely vesmírnych rakiet či modulov vrátane Miru a Sojuzu alebo rakety Ariane 5 skonštruované v životnej veľkosti. Nachádza sa tu kino IMAX s obrovskou obrazovkou, interaktívne planetárium a nespočetné množstvo aktivít pre malých aj veľkých robia túto cestu do vesmíru ešte zábavnejšou. Nocľah.
  5. Po raňajkách odchod na Slovensko.
  6. Príchod na Slovensko.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 4x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 4x kontinentálne raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu 

V cene nie je zarátané

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia A1 v cene 12,50 EUR/pobyt alebo  komplexného cestovného poistenia A1 Pandemic v cene 20 EUR/pobyt, orientačné vstupné  -  Airbus 13 EUR, Aeroscopia 11 EUR, kombinovaný lístok 24,50 EUR, Cité de l´Espace 19,50 EUR

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 110 EUR

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: