Spoznali sme čakokrásne miesta. Bodaj by takýchto zájazdo bolo čo najviac.
Jana s manželom, Nováky

Capri - Neapol - Rím

od

S prehliadkou Pompejí a Vezuvu

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Taliansko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod o 12.00 hod. z Bratislavy cez Graz, Klagenfurt, Benátky, Rím, nonstop jazdou s krátkymi prestávkami.
  2. Ráno príchod do Neapolu. Výlet na čarokrásny ostrov CAPRI. V prípade priaznivého počasia možnosť kúpania. Podvečer návrat na pevninu, krátka prehliadka NEAPOLU. Ubytovanie v okolí Neapolu.
  3. Po raňajkách návšteva a prehliadka archeologickej lokality, niekdajšieho antického mesta POMPEJE. V prípade vhodného počasia výstup na horu VEZUV, prípadne návšteva sopky SOLFATARA. Odchod do RÍMA. Ubytovanie.
  4. Raňajky, návšteva a prehliadka VATIKÁNSKYCH MÚZEÍ so svetoznámou Sixtínskou kaplnkou, Svätopeterské námestie, Chrám sv. Petra, kde je možnosť návštevy kupoly vo výške 132 m, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na mesto. Pokračovanie v prehliadke: Anjelský hrad, Justičný palác, romantické námestie Piazza Navona, najzachovalejšia antická budova v Ríme Pantheon, Fontána di Trevi, Španielske námestie. Ubytovanie.
  5. Po raňajkách celodenná prehliadka RÍMA: baziliky S. Maria Maggiore a S. Pietro in Vincoli, Antický Rím: Koloseum, Fórum Romanum, Kapitol. Popoludní podľa časových možností prehliadka niektorých ďalších pamätihodností mesta (Chrám sv. Klementa, Lateránska bazilika, Sväté schody). Vo večerných hodinách odchod z Ríma. Nočná jazda.
  6. Návrat do Bratislavy v poludňajších hodinách.  
V cene je zarátané

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x kontinentálne raňajky, prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu 

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia KOMFORT v cene 15 EUR/pobyt alebo KOMFORT + Pandémia v cene 22,20 EUR/pobyt, orientačné vstupné - Vatikánske múzeá 16 EUR, dolná Bazilika sv. Klementa 10 EUR, kupola Baziliky sv. Petra 6 EUR/výťahom 8 EUR, Koloseum, Forum Romanum, Palatinum 12 EUR, lodný lístok na ostrov Capri 32 až 40 EUR v závislosti od spoločnosti a typu lode, Pompeje 13 EUR, poplatok za výstup na Vezuv 10 EUR, Solfatara 8 EUR, loďka do/z Benátok 15 EUR, slúchadlá (Rím, Benátky) 3 EUR/mesto/deň

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 75 EUR

Doprava v Ríme: 1 lístok 1,50 EUR,  1-dňový lístok 7 EUR

Vstup do Vatikánskych múzeí je každú poslednú nedeľu v mesiaci zdarma.

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Upozornenie: na území mesta Rím je zavedený poplatok za ubytovanie. Uvedený poplatok sa vyberá na mieste v hotovosti od každého klienta, ktorý prenocuje na území mesta. Jeho výška je 3 až 6 EUR /osoba/noc podľa kategórie hotela. Je zákaz vstupu turistických autobusov do centra Ríma (za mestské hradby). V centre mesta je presun možný príslušnými linkami mestskej dopravy (metro).

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: