Dublin a okolie letecky

od

Typ zájazdu: Letecké zájazdy
Krajina: Írsko
Doprava: Lietadlo
Program:
  1. Odlet z Bratislavy, prílet do Írska v poobedných hodinách, transfer do hotela, ubytovanie. Podvečerný Dublin, možnosť nákupov a túlania sa v uličkách mesta. Nocľah.
  2. Po raňajkách prehliadka najvýznamnejších zaujímavostí mesta DUBLIN, ktoré je hlavným a zároveň najväčším mestom Írskej republiky a niekdajšie sídlo írskych vládcov. Prehliadka viac než tisíc rokov starého mesta - rušná O´Connell Street, najstaršia írska univerzita Trinity College, zbierky Národného múzea, katedrála Sv. Patricka, dublinský hrad, štvrť typických krmičiek so živou hudbou Temple Bar a mnohé ďalšie. 
  3. Po raňajkách presun k jednému z najzachovalejších hradov Írska, MALAHIDE CASTLE, s prekrásnym parkom, prehliadka hradu, voľný program v areáli hradnej záhrady. Výlet do prístavného mestečka HOWTH, ktoré sa nachádza na rovnomennom polostrove a je známe predovšetkým rybolovom. Nájdete tu farmársky trh, zrúcaninu bývalého kostolíka, hrad a maják. V prístave je veľmi často vidieť tulene. Návrat do Dublinu - návšteva múzea pivovaru GUINESS spojená s prehliadkou a ochutnávkou piva.
  4. Po raňajkách presun k pobrežnému predmestiu DUN LAOGHAIRE, ktoré je obľúbené pre prechádzky po východnom móle. Nachádza sa tu Írske národné námorné múzeum, ktoré má námorné umenie a artefakty vo vnútri kostola námorníkov z 19. storočia, zatiaľ čo prístav je rušným centrom rybolovu, vodných športov a okružných plavieb. Neďaleko sa nachádza veža a múzeum írskeho spisovateľa a básnika Jamesa Joycea, ako aj chránená pláž a miesto na kúpanie. Presun a návšteva hradu DALKEY, kde zážitok z prehliadky umocňujú herci v dobových kostýmoch a názornými ukážkami zo života v stredoveku. V zámku sa tiež nachádza galéria veľkých írskych spisovateľov. Po prehliadke pokračovanie na horu KILLINEY, ktorá je obľúbeným východiskom pre návštevníkov, ktorým sa z nej naskytujú nádherné výhľady na okolie. Pokračovanie do BRAY, ktoré sa nazýva aj "záhrada Írska", nakoľko je tu očarujúca príroda. Mesto sa rozkladá na úpätí skalnatých hôr, ktoré ponúkajú rozprávkový výhľad na Dublinskú zátoku. Mesto láka svojim autentickým charakterom už od 19. storočia, predovšetkým prekrásnymi stavbami z viktoriánskeho obdobia.
  5. V závislosti od letových časov dokončenie prehliadky mesta s možnosťou návštevy múzeí a nákupov. Odlet z Dublinu s príletom do Bratislavy po polnoci nasledujúceho dňa.
V cene je zarátané

letecká doprava, poplatok za batožinu v batožinovom priestore lietadla 1 ks/osoba,  transfery letisko - hotel - letisko, 4x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 4x kontinentálne raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

Povinný príplatok: letiskové a bezpečnostné poplatky 140 EUR (vyhradzujeme si právo zmeny)

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia KOMFORT v cene 12,50 EUR/pobyt alebo KOMFORT + Pandémia v cene 18,50 EUR/pobyt, orientačné vstupné  –  knižnica v Trinity College 11-14 EUR, katedrála sv. Patricka 8 EUR, dublinský hrad 8 EUR, pivovar Guiness 25 EUR, hrad Malahide vrátane záhrad 14 EUR, Námorné múzeum 6 EUR, veža Jamesa Joicea zdarma, hrad Dalkey 10 EUR, miestna doprava 3-dňový lístok 19,50 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu:  120 EUR

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: