Írsko – štyridsať odtieňov zelenej

od

Typ zájazdu: Letecké zájazdy
Krajina: Írsko
Doprava: Lietadlo
Program:
  1. Odlet z Bratislavy v ranných hodinách, prílet do DUBLINU v dopoludňajších hodinách, presun na hotel, ubytovanie a následne presun do centra Dublinu, prehliadka mesta – slávne dublinské mosty, O'Connell street, Trinity College, dom Oskara Wilda, slávny Temple Bar, aj mnoho iného, večer návrat na hotel, nocľah.
  2. Po raňajkách presun k jednému z najzachovalejších hradov Írska, Malahide Castle, s prekrásnym parkom, prehliadka hradu so sprievodcom, voľný program v areáli hradnej záhrady. Potom presun do pohoria Wicklow, kde je situovaný bývalý kláštor Glendalough zo 7. storočia. Prehliadka zrekonštruovaného areálu ako aj mimoriadne malebného údolia, nazývaného tiež Údolie dvoch riek. Po príjemnej prechádzke sa presunieme na ubytovanie, nocľah.

  3. Po raňajkách presun k legendami opradenej zrúcanine Rock of Cashel, sídla kráľov z Munsteru, údajne miesta, ktorého sa aj diabol obával. Prehliadka komplexu, následne presun k hradu Blarney, na ktorom uchovávajú kameň výrečnosti, po pobozkaní ktorého sa rozviaže jazyk každému. Po absolvovaní prehliadky presun na juh Írska do mestečka a prístavu COBH, ktorého história je spätá s príbehom írskeho vysťahovalectva. Je to zároveň miesto, kde naposledy kotvil Titanic pred vyplávaním do Ameriky. V mestečku sa nachádza jedinečné múzeum, ktoré nám rozpovie príbeh Titanicu. Podvečer presun na ubytovanie, nocľah.
  4. Po raňajkách odchod na najznámejší „turistický“ okruh Írska Ring of Kerry - malebné írske dedinky, netradičné írske tradície a zvyky napr. sviatok capa, chutná írska káva v jednom z najstarších hostincov Írska, ktorý navštívila aj Julia Roberts, ukážka práce a cvičenia ovčiarskych psov, typické rybárske mestečká, nádherné výhľady, rašelinové polia. Celý deň prežijeme v objatí krásnej prírody, podvečer presun na ubytovanie, nocľah.
  5. Po raňajkách návšteva najkrajšej írskej dediny ADARE, s typickými slamenými strechami, presun na neďaleký hrad Bunratty s dochovaným podhradím, kde je umiestnený jeden z najlepších ľudových skanzenov Írska, voľný program v areáli skanzenu následne presun na miesta, kde sa natáčal aj Harry Potter úchvatné Mohérové útesy ponúkajúce strhujúci výhľad. Po prehliadke útesov prejazd cez mesačnú krajinu národného parku Burren. Na záver dňa si prezrieme aj megalitickú stavbu Poulnabrone Dolmen. Ubytovanie, nocľah.

  6. Po raňajkách presun do oblasti stredného Írska, návšteva povodia rieky Shannon, kde sa nachádza miesto spojené s najstaršími dejinami Írska, miesto, ktoré v stredoveku poznali všetci vzdelanci Európy, kláštorný komplex Clonmacnoise s írskymi krížmi a kruhovou vežou. Potom presun k povinnej gastronomickej zastávke spojenej s ochutnávkou toho najlepšieho čo Írsko ponúka – pálenica Tullamore s ochutnávkou whiskey. Nakoniec sa zastavíme na ikonickom mieste – Hill of Tara – miesto odkiaľ vládli írski králi. Podvečer presun do Dublinu, ubytovanie, nocľah.
  7. Po raňajkách opäť návšteva Dublinu, možnosť navštíviť pivovar Guinness, alebo voľný program v najväčšom írskom meste. Večer odchod na hotel, nocľah.
  8. Po raňajkách presun na letisko, odlet na Slovensko.

V cene je zarátané

letecká doprava, poplatok za batožinu v batožinovom priestore lietadla 1 ks/osoba, transfery letisko - hotel - letisko, autobusová preprava počas pobytu, 7x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 7x raňajky, ochutnávka whiskey, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

Povinný príplatok: letiskové a bezpečnostné poplatky 180 EUR

V cene nie je zarátané

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 16 EUR/pobyt, vstupy v rámci programu 

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 280 EUR

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 540 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Zmena programu, letových časov a odletových miest vyhradená.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: