Array

Klenoty Burgenlandu

od

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Rakúsko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy v raných hodinách do Rakúska. Návšteva hradu FORCHTENSTEIN týčiaceho sa na úpätí pohoria Rosaliengebirge. Je to jediná pevnosť v regióne, ktorá nebola počas tureckých vojen nikdy dobytá. Nádherné farebné nástenné maľby vo vnútornom dvore patria k najväčším severne od Álp. V jednej z miestností sa nachádza jediná maľba na svete, na ktorej je celá postava grófa Vlada Tepesa, ktorého ľudia poznajú pod pomenovaním Drakula. Hrad nesie označenie „trezor Esterházyovcov“ – uchováva zbierku hodnotných rodinných pokladov ako barokové predmety z klenotnice a zbierky vojenských vojnových koristí. Presun do mestečka EISENSTADT, ktoré je bývalé sídelné mesto kniežaťa Esterházyho. Mesto je spojené tiež s menom skladateľa Josepha Haydna, ktorý pôsobil viac ako štyridsať rokov ako kapelmajster na dvore Esterházyovcov. V meste tiež zaujme kostol s jedinečnou kalváriou a Haydnovým mauzóleom, ktoré je miesto posledného odpočinku veľkého majstra. Hlavnou pamiatkou Eisenstadtu je zámok rodu Esterházyovcov, pôvodne gotický hrad, ktorý bol rozšírený a prebudovaný kniežatami Esterházyovcami. Na organizovanie kultúrnych podujatí sa využíva predovšetkým nádhernou freskovou výzdobou vymaľovaná Haydnová sála, kde sa pravidelne usporadúvajú koncerty. Ku vzácnym klenotom mesta patrí zámocký park - pôvodne baroková záhrada, ktorá bola neskôr prebudovaná na anglický park. Ďalšie zaujímavé atrakcie sú - kalvária na kopci, Dóm Sv. Martina, Glorietta, atď. Kameňolom ST. MARGARETHEN je v súčasnosti jednou z najkrajších a najveľkolepejších prírodných arén v Európe. Kameňolom poskytoval stavebný materiál na rôzne stavby, Pieskovec, ktorý sa tu ťažil už od čias gotiky bol použitý na stavbu a renováciu viedenského Dómu Sv. Štefana a na stavbu domov na viedenskej ulice Ringstrasse. Presun na ubytovanie, nocľah.

  2. Po raňajkách návšteva neďalekého vinohradníckeho mestečka RUST (UNESCO), ktoré patrí k najnavštevovanejším miestam regiónu. Je preslávené ako mesto bocianov, ktoré tu hniezdia a tiež ušľachtilých dobrých vín. Bocianie hniezda tu možno vidieť takmer na každom druhom komíne. Mesto  bolo niekoľkokrát zvolené za najkrajšie mesto Burgenlandu. Zaujímavé sú meštianske domy pochádzajúce zo 16. až 19. storočia alebo Rybí kostol. Atmosféru dotvárajú kaviarne, krčmy, či reštaurácie s výbornou domácou kuchyňou a výnimočne lahodné miestne vína. Možnosť absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou z tunajšieho prístavu. NEZIDERSKÉ JAZERO je najväčšie rakúske stepné jazero. Okolo jazera sa rozprestiera chránený národný park s unikátnou faunou a flórou (UNESCO). Najväčším turistickým centrom je mestečko Podersdorf am See, ktorého hlavnou atrakciou je 12 metrov vysoký maják stojaci v prístave, ktorý sa stal vyhľadávaným cieľom fotografov. Nachádza sa tu najkrajšia pláž na jazere. Nájdeme tu požičovne lodiek, vodných bicyklov či výstroja na paddleboarding. Zastávka v mestečku HALBTURN, kde sa nachádza rovnomenný barokový zámok. Zámok slúžil ako lovecký zámok a letné sídlo cisárskej rodiny. Chovali sa tu kone, dnes je však v bývalých stajniach zriadená výroba vína. Jedným z najzaujímavejších skvostov zámku je stropná freska „Alegória času a svetla“. Ideálne miesto na oddych a kúpu kvalitného vína.

V cene je zarátané

autobusová doprava, 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia KOMFORT v cene 5 EUR/pobyt alebo KOMFORT + Pandémia v cene 7,40 EUR/pobyt, orientačné vstupné - hrad Forchtenstein 11 EUR, Palác Esterházyovcov 12 EUR, Kameňolom v St. Margarethen 7 EUR, pláž v Podersdorf am See 5,80 EUR, deti do 6 rokov zdarma, deti 6 - 15 rokov 2,20 EUR, zámok Halbturn 9 EUR  

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 25 EUR

 
Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: