Krakov a Zakopane

od

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Poľsko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy o 06.00 hod. Ďalší možný nástup účastníkov je v Trnave, Piešťanoch, Trenčíne a Žiline. Zastávka vo WADOWICIACH, rodisku pápeža Jána Pavla II. Presun do mestečka KALWARIA ZEBRZYDOWSKA, ktoré je významným pútnickým miestom v Poľsku s vychádzkovou trasou medzi kaplnkami v okolitých kopcoch. Presun na ubytovanie do Krakova a voľný program.
  2. Po raňajkách prehliadka KRAKOVA, niekdajšieho bývalého hlavného mesta Poľska. Kráľovský zámok Wawel s Katedrálou sv. Václava a sv. Stanislava. Voľný program v centre Krakowa. Prehliadka továrne Oskara Schindlera známeho z filmu Schindlerov zoznam. Prehliadka najväčšej soľnej bane v Európe - WIELICZKY, kde sa soľ ťažila už od 12. storočia. Baňa má hĺbku 300 m a okolo 300 km chodieb. V soli sú vytesané sály s kaplnkami, sochami a freskami. Sú tu podzemné soľné jazerá, obdivuhodné sály dosahujúce plesových rozmerov. Nocľah.
  3. Pokračovanie prehliadky Krakova - Staré mesto s pokladmi gotickej, renesančnej a barokovej architektúry,  Rynek - najväčšie námestie v strednej Európe, staré hradby s barbakanom, Mariánsky kostol s gotickým oltárom od Víta Stvoša, Sukiennice, Jagelonská univerzita. Popoludní prehliadka Kazimierzu - židovskej štvrte s niekoľkými synagógami. Ubytovanie v okolí Zakopaného.
  4. Prehliadka najvýznamnejšieho turistického strediska Poľska ZAKOPANEHO. Výjazd lanovkou na Kasprowy Wierch (1987m/m) Po prehliadke odchod na Slovensko s návratom v neskorých nočných hodinách. Možnosť výstupu okrem nástupných miest aj v Dolnom Kubíne a Martine.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 8 EUR/pobyt, vstupy lanovka, katedrála, komnaty, Mariánsky kostol, synagóga, továreň, Wieliczka 180 PLN  - cca 45 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 45 EUR

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

 

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: