Krkonoše od A po Z

od

Typ zájazdu: Predĺžené víkendy
Krajina: Česká republika
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy v ranných hodinách do západnej časti Krkonôš. Návšteva najznámejšieho turistického strediska HARRACHOV, ktoré je preslávené skokanskými mostíkmi a kde sa konali preteky svetového pohára v letoch na lyžiach i majstrovstvá sveta. Prehliadka centra a návšteva miestnej sklárne s mini pivovarom. Presun k Mumlavským vodopádom, ktoré sú na vodu najbohatšie vodopády v Krkonošiach. Pokračovanie do horského mesta JÁNSKE LÁZNĚ, ktoré leží na území Krkonošského národného parku na úpätí Černých hôr a je nazývané vstupnou bránou Krkonôš. Nachádzajú sa tu kúpele, kde bolo založené prvé sanatórium na liečbu detskej obrny. Nádherná neorenesančná kolonáda so secesnou výzdobou, park s príjemnými cestičkami, malé kaviarničky a chaty v lese vytvárajú nezabudnuteľný zážitok pri návšteve tohto pôvabného mesta. Odchod na ubytovanie, nocľah.
  2. Po raňajkách celodenná turistika po hrebeni Krkonôš. Výjazd modernou kabínkovou lanovkou na ČERNOU HORU s neopakovateľnými výhľadmi do okolia. Možnosť výstupu na rozhľadňu Panoráma situovanú neďaleko hornej stanice lanovky. Zo strediska PEC pod SNĚŽKOU výjazd na  majestátnu a najvyššiu horu Českej republiky SNĚŽKA -  nachádza sa tu i niekoľko budov ako napríklad 14 m vysoká rotundová kaplnka sv. Vavrinca, kamenný trigonometrický obelisk a meteorologická stanica Poľská búda. Hora je sídlom  najvyššie položenej Českej pošty, kde sa posiela pošta s pečiatkou „Poštovna na Sněžce“.
  3. Po raňajkách miestnou dopravou z Horných Mísečkov výstup k Vrbatovej búde. Pokračovanie príjemnou hrebeňovou cestou popri mohyle Václava Vrbaty na Vrbatovom návrší k prameňu rieky Labe. Možnosť občerstvenia pri Labskej búde. Pokračovanie okolo Pančavských vodopádov naspäť k Vrbatovej búde a následne zostup miestnou dopravou späť do Horných Mísečkov. Pokračovanie do mesta VRCHLABÍ. Tu sa nachádza súbor štyroch štítových historických domov, ktoré predstavujú najstaršie ľudové stavby v Krkonošiach a sú vzácnym pozostatkom pôvodnej mestskej zástavby.  V meste sa nachádza aj augustiánsky kláštor s expozíciou Krkonošského múzea, ktorý je ale momentálne z dôvodu rekonštrukcie zatvorený. Presun do najväčšieho horského strediska Krkonôš ŠPINDLEROVHO MLYNA, na území ktorého sa nachádza množstvo hotelov, penziónov a  horských chát. Pozoruhodný je kostol sv. Petra a Pavla alebo Biely most cez rieku Labe. Nocľah.
  4. Po raňajkách odchod na Pomezní búdy, ktoré sa rozprestierajú na hranici s Poľskom. Prechádzka okolo kostolíka až na Spálený mlyn. Popoludní návrat autobusom na Slovensko.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia KOMFORT v cene 10 EUR/pobyt alebo KOMFORT + Pandémia v cene 14,80 EUR/pobyt, vstupné – skláreň a minipivovar v Harrachove 150 Kč, obojsmerná lanovka na Černou horu 250 Kč, lanovka na Sněžku 430 Kč, štyri historické domy vo Vrchlabí 60 Kč

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 49 EUR

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: