Kyjev s návštevou Černobyľu

od 479€

Typ zájazdu: Letecké zájazdy
Krajina: Ukrajina
Doprava: Lietadlo
Program:
  1. Odlet z Viedne do Kyjeva. Transfer do hotela. Prehliadka hlavného a najväčšieho mesta Ukrajiny KYJEVA, matkou ruských miest, ktoré leží na rieke Dneper. Kláštorný komplex Kyjevsko-pečerská lavra, ktorý je jedným z najstarších a najvýznamnejších kláštorov v oblasti Kyjevskej Rusi. Jednou z najfascinujúcejších častí komplexu je rozliehajúca sa sieť  podzemných chodieb a jaskýň, nachádzajúcich sa v blízkosti tej, v ktorej sa v 11. storočí usadil svätý Anton z Kyjeva. Možnosť výletnej plavby po rieke Dneper. Ubytovanie.
  2. Po raňajkách pokračovanie prehliadky mesta - návšteva katedrály sv. Sofie z 11. storočia, malebné zákutia Andrijivského uzvizu, ktoré sa tiahnu od chrámu sv. Andreja po svah Vladimirskej hory až do historickej štvrti Podol.  Je to najmalebnejšia ulička - okúzľujúca krajina s nenapodobiteľným chrámom sv. Andreja, zámkom Richarda Levie Srdce, či čulým ruchom pri predaji suvenírov. Nocľah.
  3. Po raňajkách celodenný výlet do ČERNOBYĽU, ktorý je známy jadrovou katastrofou z roku 1986. Počas exkurzie vonkajšia návšteva najzaujímavejších miest černobyľskej zóny. Černobyľská jadrová elektráreň, chladiace veže nedokončených reaktorov 5 a 6 černobyľských jadrových elektrární, DUGU (Černobyl-2), mesto Černobyľ. V meste duchov PRIPJAŤ vonkajšia prehliadka nemocnice, lodného prístavu, centrálneho námestia, hotela Polissia, kultúrneho domu Energetik, lunaparku s ruským kolesom, plaveckého  bazénu a školy. Návrat do hotela, nocľah.
  4. Doobeda osobné voľno určené na návštevu múzeí. Transfer na letisko, odlet do Viedne.
V cene je zarátané

letecká doprava, poplatok za umiestnenie batožiny v batožinovom priestore lietadla 1 ks/osoba, transfery letisko - hotel - letisko, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, výlet do Černobyľu - povolenie na vstup do všetkých častí černobyľskej zóny, vstup do Pripjate, povolenie na zhotovovanie fotografií a videí, zdravotné poistenie, transport, dozimeter počas výletu do Černobylu, 1x obed, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

Povinný príplatok: letiskové a bezpečnostné poplatky 140 EUR (vyhradzujeme si právo zmeny)

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia KOMFORT v cene 10 EUR/pobyt alebo KOMFORT + Pandémia v cene 14,80 EUR/pobyt, orientačné vstupné - Kyjevsko-pečerská lavra + zvonica 50 UAH, plavba po rieke Dneper 200 UAH, exteriér kostola Andrijivskij uzviz 10 UAH

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 75 EUR

Poznámka

Upozornenie: Program a miesta, ktoré navštívite sa môžu zmeniť v dôsledku aktuálnych obmedzení v černobyľskej uzavretej zóne. Vstup do budov v meste Pripjať je zakázaný. Na vstup do zóny je vekové obmedzenie 18 rokov, osoby mladšie než 18 rokov sa nemôžu zájazdu do Černobyľu zúčastniť.

Na vstup do Ukrajiny je nevyhnutné vlastniť cestovný pas.

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: