Array

Labužnícke Taliansko

od

Čokoláda, syry, víno, filmy, kultúra

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Taliansko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy o 6.00 hod., nonstop jazdou cez Rakúsko do Talianska s krátkymi prestávkami. Nocľah.
  2. Raňajky. Prehliadka mesta AREZZO, ktoré je klenotom stredovekej architektúry. Mesto je preslávené zlatníctvom a výrobou šperkov, ale najväčším lákadlom je prekrásny cyklus fresiek „Legenda o Svätom kríži“, ktoré sa nachádzajú v gotickom kostole sv. Františka. Medzi ďalšie zaujímavosti mesta patria rodný dom Francesca Petrarcu, Duomo, Piazza Grande, dom známeho maliara a architekta Giorgia Vasariho. Presun do krásnych stredovekých mestečiek CORTONA a GUBBIO, ktoré okrem zaujímavej architektúry sú známe tým, že sa tu točili známe filmy „Pod Toskánskym slnkom“, filmový seriál „Don Matteo“  a film „La vita è bella“. Ubytovanie v oblasti Perugie.
  3. Po raňajkách presun do malebného starovekého mesta na úpätí Apenín - SPOLETO. Prehliadka mesta: Piazza della Liberta s rímskym divadlom, kostol Sant´Ansano, najslávnejšia pamiatka a dominanta mesta most Ponte delle Torri. Pokračovanie do historického mesta  ORVIETO. Jeho najzaujímavejšie pamiatky sú Duomo Santa Maria, Pápežský palác s múzeom, Palazzo del Capitano, Palazzo Comunale, Torre del Moro a slávne Pozzo di san Patrizio. Presun do mesta BAGNOREGIO, ktoré je prezývané  „La città che muore" - „Mesto, ktoré zomiera“. O tom, či je to pravda, sa dozviete priamo na mieste. Nakoniec nás čaká mestečko PIENZA, ležiace v oblasti Val d`Orcia, s úžasnými výhľadmi na okolitú krajinu. Po prehliadke mesta presun na rodinnú farmu, kde je ochutnávka syrov medzi nimi výborného pikantného syra Pecorino a niekoľkých druhov vína. Návrat na miesto ubytovania.
  4. Presun do rodiska najlepšej talianskej čokolády mesta PERUGIA. Prehliadka mesta s návštevou festivalu Eurochocolate, počas ktorého sa toto mestečko premení na obrovskú čokoládovňu v meste. Jeho námestia sa každoročne premenia na najsladšie miesto na svete. Zaplnia ich stánky s množstvom sladkostí, výstavy sôch vytesané ako inak, z čokolády. Odchod vo večerných hodinách.
  5. Návrat na Slovensko v ranných hodinách. 
V cene je zarátané

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x kontinentálne raňajky, 1x degustácia syrov na rodinnej farme, 1x prehliadka čokoládovne Perugina, služby sprievodcu, prehliadky podľa  programu bez vstupov, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zarátané

poistenie -  možnosť komplexného cestovného poistenia 10 EUR/osoba/pobyt, vstupy cca 30 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 60 EUR

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: