Chcete vidieť takmer raj na zemi? Potom určite navštívte nádherný ostrov Madeira. Ostrov prezývaný často aj „kvetinový ostrov“, má neobyčajne nádhernú prírodu. Pobrežie lemujú vysoké útesy, vnútri ostrova sa vypínajú vysoké hory sopečného pôvodu. Vďaka subtropickej polohe a vplyvu Atlantického oceánu je na ostrove dostatok vlahy a tepla a Madeira získala aj prívlastok „ostrov večnej jari“.

Madeira

od

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Portugalsko
Doprava: Lietadlo
Program:
  1. V ranných hodinách transfer na letisko do Viedne. Odlet na MADEIRU s prestupom v Lisabone. Transfer do hotela. Ubytovanie. Voľný program.
  2. Tento deň venujeme hlavnému mestu ostrova FUNCHAL. Prejdeme sa jeho malebnými uličkami a oboznámime sa s jeho pamätihodnosťami. Socha cisárovnej Sissi, záhrada regionálnej vlády, divadlo Baltazar Dias, Katedrála Sé, budova Radnice... . Navštívime najstaršiu vinnú pivnicu Olivieras, kde sa oboznámime s históriou a vznikom madeiranského vína. Dopoludňajší program ukončíme v mestskej tržnici s bohatým výberom rôzneho tropického ovocia, rýb, kvetov, suvenírov.  Popoludní výlet lanovkou na horu Monte, z ktorej je nádherný výhľad na celé mesto. Nachádza sa tu kostol Panny Márie s hrobkou posledného rakúskeho cisára a uhorského kráľa  Karola I. Pozrieme si tropickú záhradu (drahé kamene, starý porcelán, africké umenie). Pri ceste späť pre odvážnych a tých, ktorí chcú zažiť správny adrenalínový zážitok, jazda na prútených saniach , ktoré poháňajú a riadia dvaja vodiči – carreiros.  
  3. Oboznámime sa s najkrajšími miestami západnej časti ostrova. Hlavná cesta ostrova Estrada Monumental nás zavedie na rozhľadňu „Pico dos Torre“, odkiaľ je nádherný výhľad na dedinku „Camara de Lobos“ (kde Winston Churchill trávil čas maľovaním obrazov v dobe jeho návštev Madeiry a tu vznikla aj replika lode Krištofa Kolumba, ktorú nájdete v prístave a dodnes slúži ako výletná loď). Cesta pokračuje na “Cabo Girão 580 m”, čo je druhý najvyšší zráz do mora na svete. Z juhu ostrova sa presunieme až k severnému pobrežiu do „Grutas“, čo v preklade znamená jaskyňa. Nachádza sa tu vulkanická jaskyňa s vulkanickým centrom, ktoré nám pri ich prehliadke priblížia vznik vulkanickej Madeiry. Presunieme sa na sever západnej časti ostrova, kde v „Seixal“ navštívime vyhliadku s vodopádom „Veu da Noiva“ známy aj ako „Nevestin závoj“. Cestou do „Porto Moniz“ sa zastavíme v "Ribeira de Janela“, kde sa nachádza vodná elektráreň a skala milencov. V „Porto Moniz“ je uchvacujúci pohľad na búšiaci Atlantický oceán o brehy ostrova a nachádza sa tu  zaujímavé prírodné kúpalisko z vulkanických kameňov. Cestou späť do Funchalu sa zastavíme v „Ribeira Brava“, kde sa nachádza jeden z najkrajších kostolov Madeiry.
  4. Lesná cesta popri zavlažovaciemu kanálu tzv. Levada začína kusok od mestečka Camacha. Prvá časť levady je jednou zo starších typov levád a prechádza lesom, kde nájdeme mnoho eukalyptov, agapantusov, hortenzií, divokých ruží či mnoho ďalších rastlín. Po ceste sa vám naskytnú prekrásne výhľady a námety na fotografie. Po hodine chôdze sa presunieme okolo konských stajní a futbalového štadiónu National do druhej spodnej časti levady, ktorá je novšieho dáta a môžete porovnať rôznorodosť levád, ktoré sa na Madeire nachádzajú. Spodnou časťou okolo nádrže s vodou sa po hodinke dostaneme na koniec našej turistiky do Jasmínovej čajovni, kde si môžeme dať občerstvenie. Z čajovne máme výhľad aj na golfove ihrisko Palheiro Golf.  
  5. Pozrieme si vnútrozemie ostrova a niekoľko krásnych záhrad. Prvou zastávkou je rozhľadňa „Pico dos Barcelos“ 355 m, odkiaľ je krásny panoramaticky výhľad na celý Funchal a okolie. Pokračujeme do Údolia Mníšok „Curral das Freiras“, kde budete mať možnosť ochutnať pár lokálnych likérov alebo si zakúpiť gaštanový koláčik, pečené gaštany, ktoré sú lokálnou špecialitou. Ďalším bodom programu je návšteva Botanickej záhrady a múzea „Quinta das Cruzes“, kde nájdete zaujímavé zbierky malieb, porcelánu, fotografii, či strieborného servisu. Dom bol pôvodne bydliskom jedného z objaviteľov ostrova.
  6. Pozrieme si strednú a východnú časť ostrova. Prvá zastávka bude v dedine "Camacha", kde je manufaktúra prúteného nábytku. Pokračujeme na druhý najvyšší vrch Madeiry "Pico do Areeiro", ktorý má výšku 1818 m. Cez vnútrozemie sa presunieme do "Ribeiro Frio", kde je farma na pstruhy zasadená v krásnej záhrade. Tu sa napojíme na krátku levadu „Balçoes“ (cca 35 minút), ktorá vyústi v srdci hôr a poskytne panoramatické výhľady na hory. Na ceste späť navštívime mestečko "Santana", kde sa nachádzajú jedny z posledných typických Madeiranskych domov v tvare písmena "A". Oboznámime sa s jedinečným  prírodným fenoménom Madeiry - levadami. Levady sú pôvodne odvodňovacie kanály, ktoré dnes slúžia ako prírodné chodníky a cesty. Absolvujeme nenáročnú levadu v dĺžke cca 6 km v trvaní 2-2,5 hodiny. Prvá časť levady je jednou zo starších typov levad a prechádza lesom, kde nájdeme mnoho eukaliptov, agapantusov, hortenzií, divokých ruží či mnoho ďalších rastlín. Po ceste sa Vám naskytnú prekrásne výhľady a námety na fotografie.  Druhá spodná časť levady, je novšieho dáta a môžete porovnať rôznorodosť levad, ktoré sa na Madeire nachádzajú.
  7. V ranných hodinách transfer na letisko Funchal a odlet do Viedne.
V cene je zarátané

letecká doprava, transfery letisko - hotel - letisko, poplatok za umiestnenie batožiny v batožinovom priestore lietadla 1 ks/osoba, 6x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom s polpenziou, transfery, prehliadky podľa programu, lanovka na horu Monte, levada, miestny sprievodca zájazdu v slovenskom jazyku, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 14 EUR /pobyt, sánky z vrchu Monte 30 EUR/2 osoby, ostatné vstupy 26 EUR

Povinný príplatok: letiskové a bezpečnostné poplatky cca 195 EUR (vyhradzujeme si právo zmeny)

Príplatok za transfer Bratislava – letisko Viedeň – Bratislava: 30 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu:  150 EUR

Poznámka

Upozornenie: klienti na Madeiru cestujú sami, až na mieste ich bude čakať miestny slovensky hovoriaci sprievodca.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr dva týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: