Medvedia tiesňava a Semmeringský priesmyk

od

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Rakúsko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Príchod do Mixnitzu a pešia turistika do MEDVEDEJ TIESŇAVY. Tiesňava je návštevníkom prístupná prostredníctvom stoviek drevených lávok, rebríkov a mostíkov. Prehliadka jedinečného lesného kostolíka Schüsserlbrunn, ktorý sa nachádza v skalnej stene. Pre fyzicky zdatnejších možnosť výstupu na 1 720 m vysoký skalnatý vápencový vrchol Hochlantsch. Pre ostatných je možnosť zostúpiť k turisticky obľúbenému slatinnému jazeru Teichalmsee s miestnou atrakciou – 8 metrov vysokou Trójskou kravou. Táto socha je zhotovená z niekoľko tisíc drevených doštičiek. V prípade priaznivého počasia možnosť kúpania sa v jazere. Trasa má dĺžku 12 km s prevýšením 900 m (s výstupom na Hochlantsch je prevýšenie o 400 m vyššie a 2,5 km dlhšie.  Na oddych a občerstvenie sú k dispozícii štýlové alpské hostince Zum Gutten Hirten a Steirischer Jokl. Podvečer odchod na ubytovanie, večera (fakultatívne) a nocľah.
  2. Po raňajkách pokračovanie do Semmeringu a pešia túra k SEMMERINGSKÉMU PRIESKYMU. Možno tu objaviť prekrásne vyhliadkové miesta s pohľadmi na impozantné viadukty a tunely s panorámou hôr Rax a Schneeberg, ktoré sú motívmi bývalých dvadsaťšilingových bankoviek. Turistický chodník pozdĺž trate bol kedysi starým obchodným chodníkom cez Semmeringský priesmyk. Túra dlhá 9,5 km vedie zo Semmeringu k železničnej stanici Wolfsbergkogel a ďalej cez viadukt Fleischmann, Roter Berg, viadukt Kalterinne a Adlitzgraben do obce Breitenstein (4 -5 hodín).
V cene je zarátané

autobusová doprava, 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, prehliadky podľa programu, vstupné do Medvedej tiesňavy, sprievodca zájazdu

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia KOMFORT v cene 5 EUR/pobyt alebo KOMFORT + Pandémia v cene 7,40 EUR/pobyt

Príplatok za jednolôžkovú izbu: 25 EUR

Večera: 15 EUR

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr dva týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: