Krásny zájazd, ďakujeme za možnosť zúčastniť sa ho.
Peter, Nitra

Moskva a Petrohrad

od 1079€
1025.05 €

Typ zájazdu: Letecké zájazdy
Krajina: Rusko
Doprava: Lietadlo
Program:
  1. Odlet z Viedne do Moskvy, po prílete transfer do hotela, ubytovanie.
  2. Dopoludnia okružná jazda po MOSKVE – Červené námestie, Manéžové námestie, Park víťazstva, Víťazný oblúk, ulička Arbat, chrám Krista spasiteľa a iné. Popoludní návšteva Kremľu, kde je možné vidieť najlepšie ukážky ruskej cirkevnej aj svetskej architektúry – katedrálu Nanebovzatia Panny Márie, Chrám Zvestovania aj Chrám Archaniela Michaela s hrobkami ruských panovníkov. Veľký Kremeľský palác, Teremský palác so súkromnými komnatami ruských cárov a ďalšie paláce, v ktorých sú vystavené poklady Ruskej ríše. Návšteva Kremeľskej zbrojnice - Oružejnaja Palata, najstaršieho ruského múzea s unikátnymi zbierkami pokladov ruských cárov. Po prehliadke prechádzka po Červenom námestí a jeho okolí – Chrám Vasila Blaženého, Leninovo mauzóleum, obchodné centrum Gum a ďalšie. Navečer odchod do hotela.
  3. Výlet do SERGIEV POSADU, malebného starobylého mesta umelcov a drevorezbárov Trojickosergejevským kláštorom, ktorý patrí medzi najstaršie a najuctievanejšie v Rusku. Toto miesto sa stalo nielen centrom ruského pravoslávia, ale aj jedným z najväčších múzeí s bohatými zbierkami od 14. do 20. storočia. Po prehliadke návrat do Moskvy a voľno na individuálne prechádzky, nákupy alebo návštevu ďalších zaujímavostí. 
  4. Po raňajkách transfer na železničnú stanicu a odchod rýchlovlakom z Moskvy do PETROHRADU. Po príjazde okružná jazda na zoznámenie sa s Petrohradom – Nevský prospekt, Kazanská katedrála, Palácové námestie so Zimným palácom, Katedrála sv. Isaka, Vasiljevski ostrov, Marsovo pole a iné. Popoludní návšteva Petroplavskej Pevnosti postavenej na prvom osídlenom ostrove mesta. Súčasťou pevnosti je množstvo múzeí dokumentujúcich históriu Petrohradu a katedrály sv. Petra a Pavla, najväčšej budovy v meste s hrobkami ruských cárov vrátane Petra Veľkého. Možnosť návštevy kazematov, múzea miniatúr, múzea mučenia alebo prechádzky rozsiahlym areálom pevnosti. Po prehliadke prechod k rieke Neve, kde kotví slávny krížnik Aurora. Ubytovanie.
  5. Po raňajkách sa vydáme na prehliadku grandiózneho paláca a parku PETRODVOREC, letnej rezidencie Petra Veľkého, ktorej srdcom je Veľká kaskádová vodná trieda. V parku na útese nad Fínskym zálivom sa nachádza najimpozantnejšia sústava vodotryskov na svete, ktorými strieka 30 000 litrov vody za sekundu. Paláce dokumentujú bohatstvo a okázalosť ruských cárov. Uvidíme interiéry bohato zdobené zlatom, mramorom a zrkadlami.  Popoludní návšteva jedného z najslávnejších svetových múzeí, Ermitáže. Rozsiahle zbierky sa nachádzajú v piatich historických budovách, z ktorých najvýznamnejšie je bývalé sídlo ruských cárov Zimný palác. V bohatej obrazárni nechýbajú ani diela Leonarda da Vinci, Raphaela alebo zbierka francúzskych impresionistov. 
  6. Po raňajkách výlet s miestnym sprievodcom do CÁRSKEHO SELA (Puškina), reprezentačného sídla ruských panovníkov. Prehliadka Jekaterinského paláca s rekonštruovanou svetoznámou Jantárovou komnatou a Alexandrovho paláca. Popoludní prechádzka centrom Petrohradu k chrámu Spasiteľa na krvi s nádhernými farebnými kupolami, pozdĺž kanálov pretínajúcich mesto a po najvýznamnejšej triede mesta, Nevskom prospekte. V nočných hodinách sa môžu záujemcovia vydať na otváranie mostov na rieke Neve.
  7. Osobné voľno, transfer na letisko, odlet do Viedne.
V cene je zarátané

letecká doprava, letiskové poplatky, poplatok za batožinu v batožinovom priestore lietadla 1 ks/osoba, transfery podľa programu, doprava rýchlovlakom z Moskvy do Petrohradu, 6x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v meste, 6x raňajky, prehliadky podľa programu, sprievodca zájazdu, miestny česky alebo slovensky hovoriaci sprievodca, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

Povinný príplatok: letiskové, bezpečnostné a palivové poplatky 180 EUR/osoba

Povinný príplatok: vstupy Kremeľ, Kremeľská zbrojnica, Chrám Vasila Blaženého, Sergiev Posad, Petropavlovská pevnosť, Petrodvorec, Ermitáž, Cárske Selo 170 EUR

Povinný príplatok: komplexné cestovné poistenie v cene 14 EUR/pobyt

V cene nie je zarátané

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 240 EUR

Príplatok za transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava: 30 EUR/osoba

Príplatok za skupinové turistické vízum do Ruska: 85 EUR/osoba

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: