Petrohrad

od 799€
743.07 €

Typ zájazdu: Letecké zájazdy
Krajina: Rusko
Doprava: Lietadlo
Program:
  1. Odlet z Viedne do Petrohradu, po prílete transfer do hotela, ubytovanie.
  2. Celodenná prehliadka mesta rozkladajúceho sa na 40 ostrovoch spojených 300 mostami. Pozrieme si Nevský prospekt, Kazanskú katedrálu, Palácové námestie so Zimným palácom, Katedrálu sv. Isaka, Marsovo pole, budovu Admirality, Alexandrov stĺp, Petropavlovskú Pevnosť s katedrálou sv. Petra a Pavla, kde sa nachádzajú  hrobky ruských cárov vrátane Petra Veľkého. Po prehliadke prechod k rieke Neve, kde kotví slávny krížnik Auróra. Plavba po Neve. Ubytovanie.
  3. Po raňajkách sa vydáme na prehliadku grandiózneho paláca a parku PETRODVOREC, letnej rezidencie Petra Veľkého, nazývaného aj ruský Versailles, ktorej srdcom je Veľká kaskádová vodná trieda. V parku na útese nad Fínskym zálivom sa nachádza najimpozantnejšia sústava vodotryskov na svete, ktorými strieka 30 000 litrov vody za sekundu. Paláce dokumentujú bohatstvo a okázalosť ruských cárov. Uvidíme interiéry bohato zdobené zlatom, mramorom a zrkadlami. Prehliadka paláca Petra I., paláca Montplaisir a pavilónu Ermitaž. Popoludní návšteva jedného z najslávnejších svetových múzeí, ERMITAŽE. Rozsiahle zbierky sa nachádzajú v piatich historických budovách, z ktorých najvýznamnejšie je bývalé sídlo ruských cárov Zimný palác. V bohatej obrazárni nechýbajú ani diela Leonarda da Vinci, Raphaela alebo zbierka francúzskych impresionistov.
  4. Po raňajkách výlet s miestnym sprievodcom do CÁRSKEHO SELA (Puškino), reprezentačného sídla ruských panovníkov. Prehliadka Jekaterinského paláca s rekonštruovanou svetoznámou Jantárovou komnatou a Alexandrovho paláca. Popoludní prechádzka centrom Petrohradu k chrámu Spasiteľa na krvi s nádhernými farebnými kupolami, pozdĺž kanálov pretínajúcich mesto a po najvýznamnejšej triede mesta, Nevskom prospekte. V nočných hodinách sa môžu záujemcovia vydať na otváranie mostov na rieke Neve.
  5. Osobné voľno, transfer na letisko, odlet do Viedne.
V cene je zarátané

letecká doprava, letiskové poplatky, poplatok za batožinu v batožinovom priestore lietadla 1 ks/osoba, transfery podľa programu, 4x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom v meste, 4x raňajky, prehliadky podľa programu, sprievodca zájazdu, miestny česky alebo slovensky hovoriaci sprievodca

Povinný príplatok: letiskové, bezpečnostné a palivové poplatky 180 EUR

Povinný príplatok: vstupy - Chrám spasiteľa na krvi, Petropavlovská pevnosť, Petrodvorec, Ermitáž, Cárske Selo, plavba po rieke Neva 110 EUR

Povinný príplatok: komplexné cestovné poistenie v cene 10 EUR/pobyt

V cene nie je zarátané

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 199 EUR  

Príplatok za elektronické vízum do Petrohradu: 15 EUR/osoba 

Príplatok za transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava: 30 EUR/osoba

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: