Poklady Oravy

od 149€

Typ zájazdu: Predĺžené víkendy
Krajina: Slovensko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy v ranných hodinách. Návšteva Múzea Oravskej dediny ZUBEREC-BRESTOVÁ, v ktorom sú zoskupené objekty z celého regiónu. Viac ako 50 stavieb ľudovej architektúry je tu rozostavených v niekoľkých celkoch, ktoré pripomínajú jednotlivé časti Oravy . Areálu dominuje cintorín a neskorogotický drevený Kostol sv. Alžbety zo Zábreže z 15. storočia stojaci na vyvýšenom mieste. Presun k Oravskej priehrade a vyhliadková plavba na Slanický ostrov umenia nachádzajúci sa uprostred nádrže. Je to pozostatok zaplavenej obce Slanica so zachovaným Kostolom Povýšenia sv. Kríža. V súčasnosti sa v interiéri kostola nachádza galéria ľudového umenia, kde sú nainštalované expozície zo zbierok Oravskej galérie v Dolnom Kubíne.
  2. Po raňajkách presun na chatu Zverovka a odtiaľ pešo priechod malebnou Roháčskou dolinou a okolo Roháčskych plies, pod najvyššími vrcholmi Roháčov a okolo roháčskeho vodopádu a naspäť Roháčskou dolinou (cca 6 hodín). Trasa okolo Roháčskych plies patrí medzi najatraktívnejšie chodníky v Roháčoch. Ide o stredne náročnú túru so zaujímavými scenériami – Zverovka, Roháčska dolina, Ťatliakova chata, Roháčske plesá, Spálená dolina, Roháčsky vodopád, Adamcuľa, Zverovka.
  3. Po raňajkách poldňový oddych v termálnom aquaparku MEANDER PARK ORAVICE, ktorý sa nachádza na úpätí Západných Tatier. Voda v bazénoch s teplotou 28 – 38 °C je bohatá na minerály a prvky s preukázateľnými blahodárnymi účinkami na organizmus. Bazény aquaparku sú vybavené vodnými atrakciami, ako sú umelé vlny, plavecký bazén, perličkové sedadlá a lavice, gejzír, vodné chrliče, masážne trysky a vírivky. Presun do obce ORAVSKÝ PODZÁMOK a návšteva rozprávkového Oravského hradu, ktorý je vybudovaný na skale nad riekou Orava ako „orlie hniezdo“. Návštevníkov zaujme prepojenie troch vstupných brán s tunelom, pod ktorým sa nachádzajú podzemné chodby. Oravská lesná železnica je jednou z mála zachovaných  úzkorozchodných úvraťových železníc na svete a je unikátnou technickou pamiatkou. Vyhliadková jazda začína v údolnej stanici Tanečník. Trať  v dĺžke 3 kilometre na vrcholovú stanicu Sedlo Beskyd v nadmorskej výške 935 m n. m. vlak prekoná za približne 15–20 minút. 
V cene je zarátané

autobusová doprava, 2x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 2x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu 

V cene nie je zarátané

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia typ A1 v cene 3,90 EUR/pobyt alebo typ A1 pre deti do veku 15 rokov 2,10 EUR/pobyt, orientačné vstupné – Oravský hrad 7 EUR, Múzeum Oravskej dediny 4 EUR, plavba po Oravskej priehrade 6-8 EUR, Meander park Oravice 4 hod. 14 EUR, dieťa 11 - 15,99 rokov, dôchodca 65 rokov a viac 12 EUR, Oravská lesná železnica dospelý 5 EUR, dieťa 0-15 rokov, žiak, študent do 26 rokov, dôchodca nad 60 rokov 2,50 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 50 EUR

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: