Skvosty Baltického pobrežia Poľska

od

GDANSK – SOPOTY - GDYNIA - MALBORK

Typ zájazdu: Letecké zájazdy
Krajina: Poľsko
Doprava: Lietadlo
Program:
  1. Popoludní odlet z Viedne do Gdanska. Transfer do hotela, ubytovanie. Večerný Gdansk. Nocľah.
  2. GDANSK sa radí medzi jedno z najkrajších a najstarších miest Poľska.  Svojou prístavnou atmosférou sa mesto výrazne odlišuje od ostatných poľských miest. Prehliadka mesta - prístav, Kráľovská cesta, Neptúnova fontána, výstavné domy, Zlatá brána, Mariacka ulica, Kostol Panny Márie, Palác Abbot atď. Nachádza sa tu jedna z najväčších zoologických záhrad v Poľsku, množstvo múzeí, zaujímavá prístavná architektúra alebo maják a námorné múzeum. K najvzácnejším pamiatkam mesta patrí historický stredoveký žeriav. Z historického hľadiska je tiež známy polostrov Westerplatte, miesto, kde vypukla 2. svetová vojna. Sú tu zachované vojenské objekty napr. bunkre, sklady alebo kasárne. Na polostrove sa týči 25 metrov vysoký pomník, ktorý bol postavený na znak úcty obrancom mesta a zároveň slúži ako pripomienka tragických udalostí z vojny. K architektonickým skvostom polostrova patrí Múzeum 2. svetovej vojny s rozsiahlou expozíciou. Nocľah.
  3. Po raňajkách prehliadka významného letoviska pri Baltskom mori SOPOT. Drevené mólo so svojimi 511 metrami je vôbec najdlhšie v celej Európe. Inou raritou je Krivý dom alebo fontána s bromidovým prameňom, známym ako „inhalačná huba“.  V roku 1823 tu založil kúpele lekár Napoleona Jean Georg Haffner. Súčasná podoba mesta je dotvorená veľkými luxusnými hotelovými komplexmi a kúpeľnými sanatóriami.  Prístavné mesto na brehu Gdanského zálivu GDYNIA, ktorého najväčšie lákadlá sú sústredené na Južnom móle. Nachádza sa tu Oceánografické múzeum s morským akváriom, zakotvené sú tu dve muzeálne lode - Dar Pomorza a Błyskawica, ale aj rad rôznych pomníkov a pamätníkov. Najstaršou budovou v meste je Kostol sv. Michaela archanjela z 13. storočia. Za návštevu taktiež stojí miestny nový pivovar Browar Port Gdynia s výhľadom na more. Návrat na ubytovanie, nocľah.
  4. Po raňajkách presun do mesta MALBORK, kde sa nachádza najvýznamnejší gotický hrad v Poľsku (UNESCO), bývalé sídlo Rádu nemeckých rytierov. Dnes sa tu nachádza múzeum, kaplnka Panny Márie a pokladnica. Návrat do Gdansku, dokončenie prehliadky mesta a individuálny program na návštevu zoologickej záhrady alebo múzeí.
  5. voľný program, popoludní transfer na letisko a odlet do Viedne. Odlet do Viedne.
V cene je zarátané

letecká doprava, poplatok za umiestnenie batožiny v batožinovom priestore lietadla 1 ks/osoba, transfery letisko – hotel – letisko, 4x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 4x raňajky, prehliadky miest podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

Povinný príplatok: letiskové a bezpečnostné poplatky 140 EUR (vyhradzujeme si právo zmeny)

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia KOMFORT v cene 12,50 EUR/pobyt alebo KOMFORT + Pandémia v cene 18,50 EUR/pobyt, orientačné vstupné – Gdansk: Námorné múzeum – kombinovaný lístok sýpky, žeriav, lodné múzeum Sołdek, trajekt Motława 29 PLN, Zoologická záhrada 30 PLN, Múzeum 2. svetovej vojny 23 PLN,  Sopot: Gdynia: Oceánografické múzeum 29 PLN, lodné múzeum ORP Błyskawica 16 PLN, Múzeum námorníctva 16 PLN, hrad Malbork 45 PLN, vlakové lístky: Gdansk – Sopot 3,80 PLN, Sopot – Gdynia 4 PLN, Gdynia - Gdansk 4 PLN, Gdansk – Malbork 13,50 PLN

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 80 EUR

Transfer Bratislava – Viedeň – Bratislava: 30 EUR

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: