Údolie Wachau

od

KRAJINA KULÚRNYCH POKLADOV

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Rakúsko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, príchod ku benediktínskemu kláštoru Göttweig (UNESCO) postavenom v barokovom štýle, ktorý ukrýva nielen jedno z najkrajších a najväčších barokových schodísk v Európe, ale zároveň ponúka prekrásny výhľad na údolie WACHAU. Presun do DÜRNSTEIN – malebného stredovekéko mestečka, ktoré je nazývané aj perlou údolia Wachau. Mestečko je preslávené najmä svojím hradom, v ktorom bol väznený anglický kráľ Richard, známy ako Levie srdce. Odchod do mesta KREMS AN DER DONAU, ktoré je ,,rodiskom“ známej kremžskej horčice a taktiež mestom kultúry a vína. Prechádzka historickým centrom mesta s dláždenými uličkami, barokovými a renesančnými domami, ubytovanie, nocľah.
  2. Raňajky, návšteva rozprávkového zámku Artstetten so siedmymi vežami a krásnym zámockým parkom. Najznámejším majiteľom bol František Ferdinand d´Este, ktorý je spolu s manželkou Žofiou Chotkovou v tomto zámku pochovaný. Presun k impozantnému benediktínskemu kláštoru Melk - kultúrne a duchovné centrum údolia Wachau, ktoré sa pýši honosnou architektúrou. Klenotmi tohto kláštora sú mramorová sála určená k prijímaniu návštev a impozantná knižnica s približne 100 000 zväzkami a krásnymi stropnými freskami. Vo večerných hodinách príchod na Slovensko.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia KOMFORT v cene 5 EUR/pobyt alebo KOMFORT + Pandémia v cene 7,40 EUR/pobyt, orientačné vstupné -  Göttweig: kláštor 8 EUR, Krems an der Donau: múzeum karikatúr 10 EUR, múzeum Krems 10 EUR, galéria Kunsthalle 10 EUR, Artstetten: múzeum + hrobka + zámocký park 12,50  EUR, Melk: kláštor 16 EUR, park 4,50 EUR 

Príplatok za 1-lôžkovú izbu:  35 EUR

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: