Veľká noc v Slovinsku

od

Typ zájazdu: Veľkonočné zájazdy
Krajina: Slovinsko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy o 06.30 hod, tranzit cez Rakúsko do Slovinska. V poludňajších hodinách príchod do MARIBORU, prehliadka mesta ležiaceho na rieke Dráve: gotická katedrála z 12. Storočia, renesančná radnica na Hlavnom námestí, zámok, prístavná časť Lent s nábrežím. Pokračovanie do mesta CELJE s dominantným celjským hradom týčiacim sa nad mestom a renesančným zámkom. Ubytovanie v Ľubľane.
  2. Po raňajkách, prehliadka ĽUBĽANY, ktorá patrí k najmenším hlavným mestám Európy, ale má úžasnú atmosféru vďaka zachovaným secesným budovám, galériám, múzeám a kultúrnym podujatiam. Jej architektúru ovplyvnil aj svetoznámy slovinský architekt Jože Plečnik, ktorý tu má aj svoje múzeum. Ľublanský hrad, ktorý poskytuje pekný výhľad na celé mesto, historické centrum mesta, známe mosty cez rieku Ljubljanicu – Tromostovje od Jože Plečnika a Zmajski most s osobitou výzdobou. Popoludní presun do Cerkna s krátkou zastávkou v malebnom mestečku ŠKOFJA LOKA, ktoré patrí k najstarším a najzachovalejším stredovekým mestám Slovinska. Prehliadka. Ubytovanie v Cerkne.
  3. Raňajky. Najskôr sa vyberieme k talianskému pobrežiu, kde navštívime krásny zámok MIRAMARE. Pokračovať budeme návštevou svetoznámeho žrebčinca LIPICE, kde je chovná stanica tohto plemena koní. Popoludní je na programe návšteva unikátnej jaskyne POSTOJNA JAMA, ktorá je jednou z hlavných turistických magnetov Slovinska. Z 27 km podzemných chodieb je pre návštevníkov sprístupnených viac ako 5 km podzemných chodieb, časť prehliadky je vláčikom. Večer presun na ubytovanie v Cerkne.
  4. Po raňajkách presun k Bohinjskému jazeru, ktoré leží v Triglavskom národnom parku a je jedným z najkrajších jazier Julských Álp. Program v národnom parku s bohatou faunou a flórou, prechádzka popri brehoch jazera a k vodopádom rieky Savica. V prípade priaznivého počasia výlet lanovkou na horu Vogel (1540 m. n. m.), odkiaľ je za pekného počasia krásny výhľad na najvyšší vrch Slovinska Triglav (2864 m. n. m). Presun do mestečka BLED, návšteva Bledského hradu, z ktorého sa návštevníkom naskytne krásny pohľad na mestečko a fascinujúce Bledské jazero s priezračnou tyrkysovou vodou a ostrovom uprostred. Po prehliadke odchod cez Rakúsko, príchod na Slovensko v neskorých nočných hodinách.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu

V cene nie je zarátané

ppoistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia KOMFORT v cene 10 EUR/pobyt alebo KOMFORT + Pandémia v cene 14,80 EUR/pobyt, vstupné Ľublanský hrad 10 EUR, Miramare 12 EUR, Lipica 16 EUR, jaskyňa Postojna 25,80 EUR, Bledský hrad 10 EUR, lanovka na horu Vogel 15 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 60 EUR

Večera v Cerkne (2x): 32 EUR

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR/osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr dva týždne pred uskutočnením zájazdu.

 

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: