Veľkonočná Malta

od

Typ zájazdu: Letecké zájazdy
Krajina: Malta
Doprava: Lietadlo
Program:
  1. Večerný odlet z Viedne na Maltu. Po prílete transfer z letiska do hotela.
  2. Po raňajkách odchod na poldňový výlet do mesta MDINA, ktoré bolo pôvodne hlavným mestom Malty a prehliadka katakomb Sv. Agáty v Rabate. Mdina sa nachádza na vyvýšenine a hradby sú najvyšším bodom Malty. Nachádza sa tu mnoho palácov (Palazo Falzon), kláštor a farský úrad. Klenotom Mdiny je katedrála Sv. Pavla, v ktorej sa nachádzajú hrobky maltských šľachticov.
  3. Celodenný výlet na susedný ostrov GOZO, ktorý je označovaný za menšiu, pokojnejšiu a zelenšiu sestru Malty. Prvá zastávka bude pri neolitickom chráme Ggantija Temples, jedinej zachovanej stavbe tohto druhu. Ďalšou zastávkou je jaskyňa Calypso, vhodná len pre odvážlivcov, ktorí netrpia klaustrofóbiou. Ostatní sa môžu kochať výhľadom na piesočnú pláž s červeným pieskom v zálive Ramla. Prehliadka hlavného mesta VICTORIA, ktorému dominuje Citadela, v minulosti slúžiaca ako úkryt pre ľud. Priestor bude aj na voľný čas a individuálne prechádzky malebnými uličkami. Návšteva baziliky TA´PINA, ktorá je považovaná za zázračnú. Od baziliky to nie je ďaleko k útvaru AZÚROVÉ OKNO. Okolo okna je krištáľovo čistá voda s temne modrou farbou. Záverečná zastávka bude v malom meste NADUR, kde je krásna vyhliadka na susedný ostrov Comino.
  4. Celodenný výlet do VALLETY. Prehliadka začne v Horných záhradách Barrakka, ktoré sú oázou pokoja a oddychu. Zo záhrad je výhľad na najväčší prírodný prístav v Európe. Ďalšou zastávkou je bohato zdobená Katedrála Sv. Jána, v ktorej je umiestnený originál obrazu slávneho Caravaggia - Sťatie Jána Krstiteľa. Prehliadka palácu Casa Rocca Piccola, v ktorom stále žije šľachtická rodina. Na záver navštívime audiovizuálne predstavenie Malta Experience, ktoré ukazuje celú históriu všetkých ostrovov od stavania neolitických chrámov až po dobu britskej nadvlády.
  5. Poldenný výlet na juh ostrova, prehliadka neolitických chrámov HAGAR QIM a MNAJDRA TEMPLES, ktoré sú zaradené do zoznamu kultúrneho dedičstva UNESCO. Zastavíme sa v Moste, kde je kostol (Dóm) s treťou najväčšou kupolou v Európe. Popoludní transfer na letisko, odlet do Viedne.
V cene je zarátané

letecká doprava, transfery letisko - hotel - letisko, 4x hotelové ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 4x polpenzia, 1x obed na ostrove Gozo, transfery v rámci programu, prehliadky a vstupy v rámci programu, služby slovensky a anglicky hovoriaceho miestneho sprievodcu, sprievodca zájazdu,  povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 281/2001 Z.z.

Povinný príplatok: letiskové a bezpečnostné poplatky cca 180 EUR (vyhradzujeme si právo zmeny)

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 8,50 EUR/osoba/pobyt

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 125 EUR
Príplatok za transfer Bratislava - letisko Viedeň - Bratislava:  30 EUR/osoba


                        

Poznámka

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 200 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: