Array
Chcem sa Vám poďakovať za Vašu sprievodkyňu Martu a šoférov. Tak by to malo vyzerať na zájazdoch, boli príkladom, milí, ústretoví...správni ľudia.
Viera

Veľký okruh Talianskom

od

Typ zájazdu: Poznávacie zájazdy
Krajina: Taliansko
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod z Bratislavy o 18.00 hod. Tranzit cez Rakúsko. Nočná jazda cez Taliansko.
  2. V ranných hodinách príchod do FLORENCIE, starobylej metropoly Toskánska, mesta talianskej renesancie. Prehliadka mesta: Michelangelova vyhliadka, palazzo Vecchio, Dóm, Kampanila... Po prehliadke odchod do Ríma. Ubytovanie.
  3. Celodenná prehliadka historických pamätihodností centra mesta RÍMA: Španielske námestie s monumentálnymi schodmi, Fontána di Trevi, romantické námestia Piazza Colonna a Piazza Navona, najzachovalejšia antická budova v Ríme - Pantheon, kostol Chiesa del Gesu, Piazza Venezia. Nocľah.
  4. Po raňajkách návšteva VATIKÁNU. Prehliadka Vatikánskych múzeí so Sixtínskou kaplnkou. Svätopeterské námestie, Chrám sv. Petra, kde je možnosť návštevy kopule chrámu vo výške 132 m, z ktorej je nezabudnuteľný výhľad na mesto. Popoludní presun do oblasti neapolského zálivu. Ubytovanie v oblasti Neapolu.
  5. Po raňajkách návšteva kedysi bohatého mesta POMPEJE, ktoré bolo zničené a zasypané  lávou zo sopky Vezuv v roku 79. V prípade vhodného počasia výstup na horu VEZUV. Prehliadka historických pamiatok NEAPOLA (Castel Nuovo - niekdajšia rezidencia neapolských kráľov, Piazza Municipio...). Nocľah.
  6. Po raňajkách presun autobusom na polostrov GARGANO. Návšteva mestečka SAN GIOVANNI ROTONDO, miesta pôsobenia Pátra Pia. Prehliadka kapucínskeho kláštorného komplexu S. Maria delle Grazie s hrobom Pátra Pia. Pokračovanie do historicky zaujímavého mestečka MONTE S. ANGELO. Ubytovanie.
  7. Prehliadka zaujímavostí polostrova, návšteva TREMITSKÝCH OSTROVOV. Ide o vápencové ostrovy ešte takmer nedotknuté civilizáciou s mnohými prírodnými krásami. Nocľah.
  8. Presun do oblasti známeho prímorského strediska RIMINI. Návšteva a prehliadka jedného z miništátov Európy - SAN MARÍNA. Ubytovanie.
  9. Presun do BENÁTOK. Plavba loďkou a prehliadka najvýznamnejších pamiatok mesta. Vo večerných hodinách odchod.
  10. Príchod na Slovensko v ranných hodinách.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 7x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 7x kontinentálne raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zarátané

poistenie - možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 20 EUR/pobyt, vstupné počas celého programu cca 120 EUR

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 135 EUR

Doprava v Ríme: 1 lístok 1,50 EUR, 1-dňový lístok 7 EUR, 3-dňový lístok 18 EUR

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Upozornenie: na území mesta Rím je zavedený poplatok za ubytovanie. Uvedený poplatok sa vyberá na mieste v hotovosti od každého klienta, ktorý prenocuje na území mesta. Jeho výška je 3 - 6 EUR/osoba/noc podľa kategórie hotela. Je zákaz vstupu turistických autobusov do centra Ríma (za mestské hradby). V centre mesta je presun možný príslušnými linkami mestskej dopravy (metro).

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr tri týždne pred uskutočnením zájazdu.

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: