Západné Čechy

od 229€

Kúpeľný trojuholník

Typ zájazdu: Predĺžené víkendy
Krajina: Česká republika
Doprava: Autobus
Program:
  1. Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, v popoludňajších hodinách príchod do KARLOVÝCH VAROV, najväčších a najvýznamnejších českých kúpeľov a miesta konania Medzinárodného filmového festivalu. Návšteva Múzea Jana Bechera s historickými pivnicami a s ochutnávkou kvalitnej becherovky. Presun na ubytovanie, individuálne voľno, nocľah.
  2. Po raňajkách návšteva stredovekého hradu Loket, ktorý sa majestátne týči nad riekou Ohře, má stále expozície porcelánu a expozíciu útrpného práva. Presun do mesta CHEB s historickým centrom, kostolíkmi a hradom s čiernou vežou. Pokračovanie do FRANTIŠKOVÝCH LÁZNÍ, prehliadka kúpeľného mestečka, ktoré bolo navrhnuté v empírovom štýle pre cisára Františka I., návrat na ubytovanie, nocľah.
  3. Raňajky, prehliadka premonštrátskeho kláštora v Teplej, ktorý založil český šľachtic Hroznata a povolal do neho rehoľníkov zo Strahova. Presun do MARIÁNSKYCH LÁZNÍ, mesta, ktoré je zasadené do malebného údolia obklopeného lesmi, prechádzka po kúpeľoch (prvorepubliková atmosféra kolonády, minerálne pramene, spievajúca fontána, Rudolfov prameň, parková výzdoba). V popoludňajších hodinách odchod do Kynžvartu. Prehliadka tohto metternichovského zámku, postaveného v štýle viedenského klasicizmu a empíru. Návrat na ubytovanie, nocľah.
  4. Raňajky. Prehliadka barokového zámku Bečov, v ktorom je vystavený pozlátený relikviár sv. Maura, po korunovačných klenotoch druhá najcennejšia pamiatka v Čechách. Presun do CHÝŠE, prehliadka zámku a následne návšteva miestneho pivovaru s ochutnávkou piva, individuálne voľno, vo večerných hodinách príchod na Slovensko.
V cene je zarátané

autobusová doprava, 3x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 3x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, ochutnávka piva, sprievodca zájazdu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zarátané

poistenie – možnosť doplatenia komplexného cestovného poistenia v cene 8 EUR/pobyt, orientačné vstupné – Múzeum Jána Bechera 120 Kč, hrad Loket 130 Kč, kláštor Teplá 100 Kč, zámok Kynžvart 110 Kč, zámok Bečov 140 Kč, zámok Chýše 100 Kč

Príplatok za 1-lôžkovú izbu: 66 EUR

Poznámka

Zľava za včasný nákup. Cena v objednávkovom systéme je už po zľave.

Pri objednaní zájazdu, osobne alebo online, stačí zaplatiť zálohu za zájazd vo výške 70 EUR / osoba. Doplatok za zájazd je potrebné uhradiť najneskôr dva týždne pred uskutočnením zájazdu.

 

Prihláste sa pomocou:

alebo cez Váš email:

Prihlásenie predajcu: